Serkan Bayar

BEŞİKTAŞ, FENERBAHÇE’YE 5, GALATASARAY İSE 6 ATARSA FACİA OLUR MU?


24 Eylül 2018 14:26

Dinamo Zagreb karşısında alınan 4-1’lik hezimet Başkan Ali Koç’a göre bir facia değil… çünkü “bir facia olmazsa” Phillip Cocu’yu göndermeyeceğini açıklamıştı. Benim merakım Ali Koç’a göre facia ne?

Beşiktaş’ın Pazartesi günü Kadıköy’de F.Bahçe’ye 5 atması mı, G.Saray’ın TT Stadı’nda 6-0’lık skoru unutturacak bir sonuç alması mı? Çünkü gördüğüm kadarıyla Başkan Koç için Avrupa’nın bir önemi yok.

Phillip Cocu’ya hep beraber yükleniyorlar. Yüklenmesinler mi?..

Çünkü testi kırılmadan önce “bu testi kırılır” diyecek kadar ne futbol bilgileri, ne de cesaretleri var. Çünkü bunu diyemeyenler, “Aziz Yıldırım, Türk futbolunun başına gelmiş geçmiş en büyük başkan” diyen tiplerl. Körler,  sağırlar, aptallar, yalakalar…

Pardon ama bu işte en az suçu olan Cocu. Asıl Cocu’yu oraya; Hollanda futbolunun çöktüğünü, Avrupa’nın dev liglerinde Hollandalı teknik adam kalmadığını, Hollandalılar bile “Total Futbolu” tartışırken getiren suçlu.

Cocu’nun elinden “gitmesinler diye yalvarırken” Giuliano’yu Josef’i alan yerlerine Reyes’i, Frey’i Jailson’u, Ayew’i getiren suçlu.

Yani Comolli…

Son çalıştığı Tottenham’dan ve Liverpool’dan nasıl kovulduğu belli olan, 6 yıldır iş bulamayan, eski çalıştığı kulüplerde arkasından söylenmeyen kalmayan Comolli…

Comolli’nin ne mal olduğu gün gibi ortadayken, O’nu Türk futboluna kurtarıcı olarak sunan Ali Koç daha mı az suçlu?

6 yıl asbaşkanlığını yaptığı Aziz Yıldırım’la sanki daha önce birgün bile aynı masada oturmamış gibi, “kulübü batırdı, bitirdi, ben 50 milyon dolar verdim. Verdim ha” diyen Koç’un suçu yok mu?

F.Bahçe bizzat kendi deyimiyle 629 milyon euro borçlanırken, asbaşkan olarak “hop Başkan  ne yapıyorsun” diyerek masaya yumruğunu vurmayan Ali Koç suçlu değil mi?

loading...