Beş aylık bebeği, anne karnında zehirleyecekti


04 Mayıs 2007 21:13

İZMİR’in Urla İlçesi, Devlet Hastanesi’nde görevli Kadın Doğum Uzmanı Doktor M.Ö.A.’nın insana “insaf be kardeşim” dedirten kürtaj planı, polise takıldı. Paranın gözünü kör ettiği doktor, 5 aylık hamile Şükran Arıkan’a (25), genç kadının ölüm tehlikesi olmasına rağmen kürtaj yapmak isterken polis tarafından süçustü yakalandı. Doktor M.Ö.A. ile birlikte kürtaj için aracılık yapan Emekli Albay, M.A. ve genç kadının birlikte yaşadığı ve çocuğunun babası olduğu ileri sürülen emekli icraa Müdürü B.Ö.’de gözaltına alındı.

 

Cinayetin bedeli milyarları aldı

 Korkunç kürtaj baskını, Urla Cumhuriyet Savcısı Murat Gök’e dilekçe ile baş vuran Şükran Arıkan’ın özel muhayenesine gittiği Doktor M.Ö.A.’nın karnındaki 5 aylık bebeği 5 bin YTL karşılığında kürtaj yapıp alabileceğini söylediği iddiası üzerine yapıldı.. Polisin gözetimindeki operasyon başlarken Arıkan, önceden seri numaraları alınmış paralarla ve arkadaşı gibi davranan kadın polis memuru ile muayenehaneye girdi.

 

 ‘İlaçla öldürecektim’

İçeriden gelen sinyal üzerine ekipler muayenehaneye şok baskın düzenledi. Doktor M.Ö.A., Şürkan Arıkan’a kürtaj yapmak isterken yakalanarak gözaltına alındı. M.Ö.A.’nın alınan ilk ifadesinde “Çocuğa ilaç verip öldürecektim. Ardından anne karnından alacaktım” dediği belirtildi.


Haber Hakkında Yapılan Yorumlar

Toplam 0 Yorum

Bu habere henüz bir yorum yazılmamış. Bu habere yorum yazmak için tıklayın


EN SON HABERLER
AKP'den 100 bin imza şartına ilişkin açıklama
EN ÇOK OKUNANLAR