Bekçilik sınav yerleri hemen sorgula! 2019 EGM ile Bekçi alımı sınav giriş belgesi nasıl ve nereden öğrenilir?

EGM ile 8 bin bekçi alımı hakkında yeni gelişmeler yaşanmaya devam ediyor. Bilindiği üzere, bekçilik ön başvuruları Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından 1 Nisan tarihine kadar alınmıştı, adaylar ise sürece ilişkin araştırmalara yoğunlaşmıştı. Bu doğrultuda, Polis Akademisi (PA) üzerinden 2019 Çarşı ve Mahalle Bekçiliği şahsen başvuru ve ön sağlık kontrolü merkezleri ve tarihleri belli olurken, sınav giriş belgesi de açıklandı. Peki, 2019 bekçilik sınavı giriş yerleri nasıl ve nereden görüntülenir? İşte, bekçilik sınav giriş belgesi ve son durum bilgileri ile tüm detaylar...


18 Nisan 2019 15:00

Bu yıl içerisinde gerçekleştirilecek 8 bin bekçi alımı kapsamında ön başvurular EGM tarafından son olarak 1 Nisan tarihinde alınmıştı. O tarihten bu yana, ilgili işlemlerini tamamlayan on binlerce vatandaş Google üzerinden bekçilik başvuruları hakkında araştırmalarını gerçekleştiriyor. Polis Akademisi (PA) tarafından 2019 Çarşı ve Mahalle Bekçiliği şahsen başvuru ön sağlık kontrolü merkezleri ve tarihleri açıklanırken sınav giriş belgesi de adayların erişimine açıldı. Bu bağlamda, on binlerce aday '2019 Bekçilik sınavı yerleri nasıl ve nereden görüntülenir?' sorusunun cevabını öğrenmeye çalışıyor.

BEKÇİLİK SINAV YERLERİ AÇIKLANDI

Haberimizin detaylarından, 8 bin bekçi alımı sınavı hakkında tüm detayları görebilir, sınav giriş belgesi sorgulama işleminizi yapabilirsiniz.

BEKÇİLİK SINAV GİRİŞ BELGESİ HEMEN SORGULA!

Polis Akademisi (PA) tarafından yapılan açıklama şu şekilde,

2019/1. Dönem Çarşı ve Mahalle Bekçiliği Giriş Sınavına Katılacak Adayların şahsen başvuru ve Ön Sağlık Kontrolü Merkezleri ile Tarihleri Açıklandı.

2019/1. Dönem Çarşı ve Mahalle Bekçiliği Giriş Sınavı kapsamında adaylar şahsen başvuru ve evrak teslimi işlemlerini gerçekleştirecekleri, ön sağlık kontrolü yapılacakları başvuru merkezlerini T.C. kimlik numaraları ve e-Devlet kapısı şifreleri ile www.pa.edu.tr internet adresinden sorgu yapmak suretiyle öğreneceklerdir. İlan edilen tarihte ve başvuru merkezinde adayların şahsen müracaatları alınıp ön sağlık kontrolü uygulanacaktır. Bu aşamalardan başarılı olan adayların yazılı sınav tarihi ve sınav merkezi ilerleyen süreçte açıklanacaktır. Ayrıca adaylara posta yolu veya değişik iletişim araçları ile sınav giriş belgesi gönderilmeyecektir.

İnternetten yapılan duyuru tebliğ niteliğindedir.

Adaylar Sınav Merkezlerine girişte yanlarında cep telefonu, ses ve görüntü kayıt cihazı veya bunlara benzer değişik elektronik eşya bulundurmamaları gerekmektedir.

81 İL İÇİN BEKÇİLİK SINAV GİRİŞ BELGESİ SORGULA

ANKARA VE İSTANBUL BEKÇİLİK SINAV GİRİŞ BELGESİ SORGULA

BEKÇİLİK SINAVI İÇİN GEREKLİ EVRAKLAR NELER?

Bekçilik sınavına girecek adayların aşağıdaki belgeleri eksiksiz şekilde, sınav yerlerine teslim etmesi gerekiyor.

1 - Sınav giriş belgesi,

2 - Sınav başvuru dilekçesi, (Sınav giriş yerleri ekranındaki linkten indirilerek aday tarafından doldurulacaktır.)

3 - T.C. kimlik numarasını gösterir belgenin aslı ve fotokopisi (nüfus cüzdanı, sürücü belgesi, pasaport)
,
4 - Diploma veya geçici bitirme belgesinin aslı ve fotokopisi, (Yurtdışından mezun olanlar için ilgili kurumda alınan denklik belgesi)

5 - Müracaat ettiği il sınırları içerisinde en az bir yıldır ikamet ettiğini belirtir belge, (Nüfus Müdürlüklerinden alınan onaylı belge)

6 - Son bir yıl içinde çekilmiş dört adet biyometrik fotoğraf,

7 - Kendisi ve evli ise eşinin yönetmeliğin 5'inci maddesinde belirtilen engel hallerinin bulunmadığını ifade eden yazılı beyanları,

8 - Şehit veya vazife malulü olanların eş veya çocuklarından, şehitlik veya vazife malullüğü belgesinin ilgili kurumca onaylı örneği

9 - Sınav ücretinin yatırıldığına dair banka dekontu,

10 - Askerlik terhis belgesi aslı ve fotokopisi,

11 - Yaş düzeltmesi yaptıran adaylar için yaş düzeltme belgesi (onaylı)

12 - . Sağlık Bilgi Formu istenecektir. (Adaylar, Sağlık Bilgi Formu ile birlikte varsa ilaç raporu, durum bildirir sağlık kurulu raporu, engelli sağlık kurulu raporu, askerlikten muafiyet raporu, herhangi bir öğrenci adaylığından veya personel alımı adaylığından sağlık nedeniyle elenmesine neden olan raporları ile sağlık özgeçmişini tanımlayan bütün bilgi, belge ve raporları Ön Sağlık Kontrolü Komisyonuna sunmak zorundadır.) (Sınav giriş ekranındaki linkten indirilerek aday tarafından doldurulacaktır.)

BEKÇİ ALIM SÜRECİ NASIL İŞLEYECEK?

Bekçi alımı başvuru sürecinin nasıl işlediği de merak ediliyor. Bekçi alımı başvurusunda bulunan adaylar arasından seçilenler, sözlü mülakata tabii tutuacak. Sözlü mülakatta 100 puandan değerlendirilen adaylar 70 puan almaları durumunda başarılı sayılacaklar. Mülakatı geçenler ise yazılı sınava alınacak ve kesin sonuçlar ilan edilecek.

BEKÇİLİK SINAVI NASIL OLACAK?

Bekçi alımı için adaylar 100 tam puan üzerinden değerlendirilecek. Adaylara 100 soru sorulacak ve adaylara cevaplamaları için 120 dakika verilecek. Yazılı sınavda (100) puan üzerinden en az (50) puan alanlar başarılı sayılacak.

Sorular, Türkçe, Sosyal Bilgiler, Fen Bilgisi, Hayat Bilgisi, Matematik ve Genel Kültür konularından olacak.

 

loading...


Haber Hakkında Yapılan Yorumlar

Toplam 0 Yorum

Bu habere henüz bir yorum yazılmamış. Bu habere yorum yazmak için tıklayın
EN SON HABERLER
Trabzonspor - Yeni Malatyaspor maç sonucu: 2-1
EN ÇOK OKUNANLAR