Basen eriten hareketler

Basen eriten hareketleri denyerek kısa sürede basenlerinizden kurtulmaya ne dersiniz? Üstelik size vermiş olduğumuz basen eriten hareketleri evinizde deneyebileceksiniz. İşte kısa sürede basenlerinizden kurtulmanızı sağlayacak basen eriten hareketler


08 Eylül 2017 12:16

Çoğu kadın yemek yediğinde kiloların neredeyse yarısının basenlerine gittiğini düşünür. Bu durumun nedeni kişinin beslenme alışkanlıklarından kaynaklanmaktadır. O nedenle istediğiniz kadar basen eriten hareketlerde yapın basenlerinizden bir türlü kurtulamazsınız. Basenlerinizi bir an öce yok etmek istiyorsanız ilk olarak beslenmenize dikkat etmeniz gerekiyor.

Yediğiniz bir takım yiyecekler yalnızca basen bölgenizde yağlanmaya sebebiyet verebilir. İlk olarak bu yiyeceklerden uzak durmalısınız.

Basen eritme hareketleri

İşte basen oluşmasına neden olacak yiyecekler
Pasta ,
Mısır,
Tatlı meyveler,
Kruvasan,

Kurabiye, poğaça, makarna, pilav gibi yiyecekler vücudunuzu yağlandırdığı gibi basen bölgenizde de yağlanmaya sebebiyet verebilir.

Basenlerinizden kalıcı olarak kurtulmak istiyorsanız yaptığınız basen eritme hareketlerinin yanında bir takım püf noktalara da dikkat etmeniz gerekiyor.

Basen bölgesinde yağlardan kurtulurken dikkat edilmesi gerekenler…

Basen eriten hareketleri yaparken aynı zamanda bol bol su tüketmeniz gerekiyor. Su bütün vücudunuzdaki yağları yakmanıza yardımcı olurken, aynı zamanda basen bölgenizdeki yağların da kısa sürede kaybolmasını sağlayacaktır.

Basenlerinizden kurtulmanın en etkili yolu da kahvaltı öğününü kesinlikle atlamamaktır. Kahvaltı yapmayı geciktirmeyin, kahvaltılarınızı yavaş ve sindirerek yemeye özen gösterin.
Ve tabii ki tüm bunların yanında basen hareketlerinizi de ihmal etmeyin. Yazının devamında vermiş olduğumuz basen eriten hareketleri  düzenli olarak uygulayıp, az önce verdiğimiz kurallara uyarsanız basenlerinizden kurtulabilmeniz mümkün olabilir.

İşte basen eriten hareketler…

Tek bacak üstte
Dik bir şekilde ayakta durun ve sağ taraftaki kolunuzu öne paralel olarak uzatın. Bu şekilde belinizi bükmeden eğilin. Bu hareketi yerden bir şey alırken belinizi bükmeyerek aldığınızı hayal edin. Bu şekilde hareketi tekrarlayın.

Yerden kalça kaldırma hareketi
Yere düz bir konumda yatın. Daha sonra kalçanızı yerden yukarı doğru kaldırın. Elleriniz ve kollarınız yerde sabit bir şekilde durmalı. Sadece bel ve kalça kısmınızı hareket ettirmelisiniz.

Squat hareketi
Basen eritme hareketlerinin içerisinde en etkilisi suquat hareketidir. Kollarınız dik bir şekilde karşı tarafa bakmalı. Kollarınız havadayken aşağı yukarı çömelerek hareket etmelisiniz. Bu hareketi düzenli olarak tekrarlamanız gerekir.

Bacakları geri çekme hareketi
Düz bir zemine yatarak bacaklarınızı karnınıza doğru çekin. Bu şekilde bacak kaslarınız ağarıncaya kadar devam edin.

Çapraz mekik yöntemi
Basenlerinizden kurtulmanın bir diğer yoluda çapraz mekik yöntemidir. Kollarınızı arkada birleştirerek sağa ve sola hareket edin. Bu hareketi her gün düzenli olarak tekrarlayın.

Bu hareketlerin haricinde beslenmenize de dikkat etmeniz gerektiğini söylemiştik. Basen eritme hareketlerinin yanında bir Diyet programı da uygulayabilirsiniz.

Basen diyeti

Basen diyeti için malzemeler
1, buçuk su bardağı fındık
1 buçuk su bardağı yulaf ezmesi
1 bardak buğday
1 bardak ayçiçeği tohumu
1 bardak badem
1 bardak kıyılmış kuru kayısı

Hazırlanışı

Tüm malzemeleri iyi karışması için bir karıştırıcı veya blenderdan geçirin.  İyice homojen olmuş olan karışımın içerisine bir bardak süt ilave edin.  Her gün sabahları aç karnına bu içeceği tüketin.

Basen ve göbek incelten öneriler

Basen ve göbek bölgenizdeki yağlanmalara karşı bu önerileri deneyin ve sağlıklı bir şekilde incelin.

Bölgesel kilo alımında genel eğilim erkeklerde göbeği, kadınlarda basenleri işaret etse de dengesiz alınan fazla kilolar hem kadınların hem de erkeklerin sağlığını ve yaşam kalitesini yakından etkiliyor.

Sodexo Avantaj ve Ödüllendirme Hizmetleri’nin “İyi Yaşa” programı kapsamında önerilerde bulunan Diyetisyen ve Yaşam Koçu Gizem Şeber, bölgesel yağlanma ile diyet arasındaki ilişkiye dikkat çekti.

Sağlıklı ve dikkatli bir beslenme tarzıyla istenmeyen bölgesel kilolardan kurtulmanın imkânsız olmadığını söyleyen Şeber, bölgesel hafiflik sağlayan tüyolarını da sıraladı.

Sodexo Avantaj ve Ödüllendirme Hizmetleri’nin İyi Yaşa programı kapsamında sağlıklı beslenme önerileri hazırlayan Diyetisyen ve Yaşam Koçu Gizem Şeber, pek çok kişinin merak ettiği “Diyetle bölgesel zayıflama mümkün mü?” sorusunu cevaplandırdı.

Basen bölgesinin zayıflamada en zor sonuç alınan bölge olduğunu belirten Şeber, “Ancak, diyet yaparken bazı tüyolara dikkat etmek göbek bölgesinde çok daha fazla incelme sağlayabilir” dedi.Basende leğen kemiği faktörüne dikkat!

Basen bölgesinin en zor incelen bölge olduğunu vurgulayan Şeber, basen bölgesinden kilo vermek isteyen kadınların gözden kaçırdıkları leğen kemiğine dikkat çekerek “Birçok kadın basenini inceltmeye çalışırken leğen kemiği genişliğini göz önünde bulundurmaz. Eğer kişinin leğen kemiği geniş ise ne kadar kilo kaybederse kaybetsin basen ölçüsü istediği standartla ulaşmayabilir” dedi.

Yalnızca basen eriten bir diyetin ne yazık ki bilimsel olarak tanımlanmadığını söyleyen Şeber, genelde medyada ve internette bu konuda yer alan bilgilerin de çoğunun kulaktan dolma ve/veya yanıltıcı olduğunu vurgulayarak, basen problemi olanların sağlıklı beslenmenin yanı sıra düzenli egzersizi de yaşam tarzı haline getirmeleri gerektiğini belirtti.İşte göbek incelten tüyolar!

Ne kadar az şeker o kadar az göbek


Beyaz şeker ve beyaz şeker içeren yiyecekler ve içecekler, kan şekerini hızla yükseltip hızla düşürüyor. Kan şekerinde meydana gelen bu dengesizlik daha hızlı acıkmaya neden olurken, aynı zamanda da karın bölgesinde daha fazla yağ depolanmasına sebep oluyorlar. Bu nedenle şeker tüketiminiz ne kadar az olursa, göbek bölgesindeki yağlanmanız da o kadar az olacaktır.

Süt tüketimi yağ kaybını hızlandırıyor!

Kalsiyumun karın bölgesi yağları üzerine etkili olduğu bilimsel çalışmalarca kanıtlanmıştır. Günde 2 su bardağı süt veya süt ürünü tüketenlerin tüketmeyenlere göre karın bölgelerinde daha az yağlanma olduğu tespit edilmiştir. Ayrıca spor yapanlarda spor sonrası tüketilen light süt, karın bölgesinden yağ kaybını hızlandırmaya yardımcı oluyor.

Patatesin de pirincin de sıcağına dikkat!

Sıcak tüketilen patates, beyaz un ve pirinç gibi bazı gıdaların glisemik indeksi yüksektir. Glisemik indeksi yüksek olan bu yiyecekler aynı beyaz şekere benzer bir etki yaratarak, kan şekerini hızla yükseltip düşürür. O nedenle bu tür gıdaların beslenme düzeninde daha az yer almasına dikkat edilmesi gerekir.

Her şeye rağmen incelemiyorsanız insülin direnciniz olabilir

Dikkatli ve düzenli beslenmeye özen gösterdiğiniz halde göbeğinizin boyutunda hiçbir değişiklik fark edemiyorsanız, insülin direncinizin olup olmadığını kontrol ettirmek için mutlaka bir dâhiliye uzmanına başvurmalısınız.

Kaynak: Milliyet


Haber Hakkında Yapılan Yorumlar

Toplam 0 Yorum

Bu habere henüz bir yorum yazılmamış. Bu habere yorum yazmak için tıklayın


EN SON HABERLER
Muharrem İnce: YSK’nın önünde oturacağım merak ...
EN ÇOK OKUNANLAR