Bakanı Soylu: 'Sandıkların yüzde 90'ı açılsaydı, belki 23 Haziran seçimine gerek kalmayacaktı'

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, iftar programında 23 Haziran seçimlerine ilişkin yaptığı konuşmada, “Sandıkların yüzde 90’ınını açtırabilme fırsatına sahip olsaydık, belki Türkiye 23 Haziran’da seçimlerin yenilenmesine gerek duymayacaktı” dedi.

22 Mayıs 2019 09:35
Bakanı Soylu: 'Sandıkların yüzde 90'ı açılsaydı, belki 23 Haziran seçimine gerek kalmayacaktı'

23 Haziran'da yapılacak olan İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanlığı seçimleri öncesi seçim çalışmalarını İstanbul'da sürdüren İçişleri Bakanı Süleyman Soylu bir otelde verdiği iftar programında vatandaşlar ile bir araya geldi. Salona giriş yapan Bakan soylu, masaları tek tek gezerek, vatandaşlarla sohbet etti.

“Bizim yerimiz Cumhuriyet Halk Partisi'nin tam karşısıdır”
İftar sonrasında konuşma yaparak muhalefeti eleştiren İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, “Babamın bana bir lafını hatırlıyorum. Dönem dönem de televizyonlarda da söylerim. Bizim yerimiz neresidir biliyor musunuz? Bizim yerimiz Cumhuriyet Halk Partisi'nin tam karşısıdır. O neredeyse biz onun karşısındayız. Çünkü yıllarca bu memleketi üstü açık bir bakışla, elitist bir bakışla ve aynı zamanda 'siz anlamazsınız' diyen bir bakışla beraber başka bir noktaya getirdiler. İktidarlarsa ötekileştirdiler. Muhalefetse bizi beğenmediler, yıllarca vesayet sistemiyle iktidarları gizli elinde tuttular. Ne zaman vesayet sistemi ellerinden gitti, bu sefer oyunu bozmaya, evi yıkmaya ve Türkiye'nin dışında ne kadar unsur varsa onlarla işbirliği yaparak bu ülkenin huzurunu kaçırmak için ellerinden geleni yapmaya çalıştılar. Onlar için kimlik ve anlayış hiçbir zaman önemli olmadı. Yaptıkları tek şey, kendileri dışında bu ülkeyi kimsenin yönetmesine reva görmemeleri oldu” dedi.

Kaynak: iha

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu
loading...