Bahçeli’den Gökçek yorumu

MHP lideri Devlet Bahçeli'den Gökçek yorumu: Melih Gökçek 5 dönemdir başkan, ne kadar faydası olduğunu görüyoruz!


19 Ekim 2017 16:50

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın “En kısa sürede istifalarını vereceklerine inanıyorum” sözleriyle işaret ettiği isimlerden biri olan Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek ile ilgili olarak, “5 dönemdir başkan, ne kadar faydası olduğunu görüyoruz” dedi.

Gazetecilerle bir araya gelen Bahçeli, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın, “Kürtçülük de Türkçülük de bölücülüktür” ifadesini eleştirdi. Bahçeli, “Kürtçülüğü izah için Türkçülüğü örnek göstermek yanlış” diye konuştu.

Bahçeli ayrıca Erdoğan’ın eski Başbakan Bülent Ecevit’e yönelttiği “ABD başkanı karşısında el pençe divan durdu” eleştirisine de tepki gösterdi. Bahçeli, “Erdoğan’ın ifadeleri benim tanıdığım Ecevit ile bağdaşmaz. Milli konulardaki hassasiyetini 57. Hükümet’te gördüm” ifadesini kullandı.

MHP’nin 2019’da “kilit parti” olacağı yolundaki iddialara da değinen Bahçeli, “Kapı yok ki kilit olalım” diye espri yaptı.

“Gerekirse yorumlarız”

Devlet Bahçeli, kendisine bayrak açarak MHP Genel Başkanlığı’na adaylığını koyan ancak daha sonra partiden ihraç edilen Merak Akşener’in kuracağı yeni partiyle ilgili olarak, “Ne yapacaklar görmek istiyoruz, gerekirse yorumlarız” dedi.

Bahçeli, sözlerinin devamında şunları kaydetti:

Bahçeli, Cumhurbaşkanı Erdoğan’la olan görüşmesini de anlattı: “YPG’nin elindeki Afrin’e girme konusunda kararlılık var. Biz de Suriye ve Irak adımlarını destekliyoruz. Şu an için Sayın Cumhurbaşkanı'nı MHP yalnız bırakmaz. Terörle mücadelenin sonu alınıncaya, Irak ve Suriye'de korsan devletçilikler kurulması kökten engelleninceye kadar Cumhurbaşkanı'nın parti olarak yanındayız.”


Haber Hakkında Yapılan Yorumlar

Toplam 0 Yorum

Bu habere henüz bir yorum yazılmamış. Bu habere yorum yazmak için tıklayın


EN SON HABERLER
Defne Samyeli ile Cem Yılmaz aşk mı yaşıyor?
EN ÇOK OKUNANLAR