Aziz Yıldırım'ın Kocaman şartı

Fenerbahçe'nin başına geçmeye hazırlanan Aykut Kocaman'ın bir şartı var. Başkan Aziz Yıldırım'ın da Kocaman konusunda özel isteği bulunuyor.


16 Mart 2017 10:36

Aykut Kocaman gelecek sezon Fenerbahçe'yi çalıştıracak... Herkesin aklında bir soru vardı, ''ben olduğum sürece Aykut bu kulüpten içeri giremezdi'' diyen Başkan Aziz Yıldırım'ın nasıl bir tepki vereceği. Aziz Yıldırım aslında sezon başında da Kocaman'a hayır demiş, kardeşi Ali Yıldırım ikna etmişti. Görüşmede ise Kocaman, ''Konyaspor tüm planlarını bana göre yaptı. Onları yüzüstü bırakamam'' deyince Dick Advocaat'la anlaşılmıştı. Advocaat görevi bıraktığında Ali Yıldırım bir kez daha Kocaman ismini gündeme getirdi. Başkan Yıldırım bir kez daha, ''sezon başında ihtiyacımız varken, bizi istemedi. Şimdi de ben istemiyorum'' dedi. Fakat araya giren Ali Yıldırım abisini bir kez daha ikna etti. Aziz Yıldırım da Kocaman'a ''tamam. Gelecek sezonun planlarını yapsın. Şimdi işine baksın. Ama öyle ikide birde bırakıyorum, gidiyorum derse gözünün yaşına bakmam'' diyerek kardeşine "evet" dedi.

Kocaman'ın da Yıldırım'dan bir isteği var

Aziz Yıldırım'ın isteği olduğu gibi Aykut Kocaman'ın da isteği var... tecrübeli teknik adam da Ali Yıldırım'la yaptığı görüşmelerde, ''kendisinden tek bir isteğim var. Takım içinden kendi adamı bellediklerini, her hafta çağırıp ben de dahil kimse hakkında rapor istemesin... takım ve ben bir aile gibi olalım. Ben gerekli bir şeyler olduğu zaman kendisine gerekli raporu veririm'' ricasında bulundu.

Kocaman - Yıldırım Cumartesi görüşecek iddiası

Aykut Kocaman görüşmelerini Ali Yıldırım yürütüyor... Alex'in gönderilmesi sürecinde kader birliği yapan hatta Aziz Yıldırım tarafından bir süre aforoz edilen kardeş Yıldırım, Kocaman'ın takımın başına geçmesi için tüm gücüyle çalışıyor. Abisi dahil tüm yönetim kurulunu da bu konuda ikna etmiş durumda. Fakat Başkan Aziz Yıldırım henüz Aykut Kocaman'la bir görüşme yapmadı. İkili yüzyüze gelip hiç konuşmadı. Gelen bilgilere göre Cuma günü oynanacak Fenerbahçe-Konyaspor maçı sonrasında Kocaman, takımına izin vererek İstanbul'da kalacak. İkili bir görüşme yapacak. İsim konacak.

Sözleşmesi kaç yıllık olacak?

Aykut Kocaman'ın ne zaman göreve başlayacağı, ne kadar süre görev alacağı, ne kadar para alacağı... hiç birisi belli değil. İddialara göre Kocaman bunların hiçbirisini gündeme getirmezse Başkan, "ben başkan olduğum sürece sen de hoca olarak kalırsın" diyecek. Aksi taktirde, "gel seneye takımı şampiyon yap. Ondan sonra süreye bakarız" sözlerini kullanacak.
Kocaman'ın görev süresi ve alacağı rakamla ilgili bir başka iddia ise Beşiktaş, Şenol Güneş'e ne kadar veriyorsa, Başkan Aziz Yıldırım'da Aykut Kocaman'a aynı rakamı verecek. 1 yıllık sözleşme yapacak. "Şampiyon yap. Sözleşme süreni kendin belirle" diyecek.

Kocaman ''yarım kalan işini bitirmeye'' geliyor

Kocaman'ın, Başkan Aziz Yıldırım'ın karşısına çıkarak herhangi bir rakam söylemeyeceğini iddia edenler çoğunlukta... bu isimler, "Kocaman, Fenerbahçe'ye para için değil. Yarım kalmış işini bitirmek için dönüyor" iddiasındalar. Bu isimlere göre Kocaman'ın, "yarım kalan işi" önce UEFA Avrupa Kupası'nı kazanmak... ondan sonra da sonsuz yetki ile Şampiyonlar Ligi şampiyonluğu için oynamak. Kocaman'ın belki para konuşmayacağı ama kesinlikle sözleşmesine Avrupa'dan şampiyonluk için prim yazdıracağı gelen bilgiler arasında.

Ali Yıldırım, Kocaman'ın ailesini de ikna etti

3 Temmuz sürecinde Aykut Kocaman çok acı çekmiş... ailesi de büyük sıkıntı yaşamıştı... Aykut Kocaman'ın sezon başında Fenerbahçe'nin başına geçeceği gündeme geldiğinde eşi veto etmiş, kızı da istememişti. Konyaspor'da hem gözlerden, hem de stresten uzak kaldığı için ailenin reisinin Fenerbahçe'ye gitmesini veto etmişlerdi. Aile son günlerde yine reisin Fenerbahçe'ye gitmesine karşı çıkıyor... fakat Ali Yıldırım Kocaman'ın hem eşini hem de kızını bu konuda ikna etmiş durumda. Artık herhangi bir engel yok.

Kocaman: Ben 3 Temmuz'u yaşadım

Para yok... UEFA'nın mali kriterleri Fenerbahçe'yi köşeye sıkıştırmış durumda... taraftar başkanı da yönetimi de istemiyor... ilk başarısız sonuçta başkan üzerinden sana da yüklenecekler.... takım yaşlı... oyuncular bıkkın...

Aykut Kocaman'a yakın çevresinden sürekli olarak bu şekilde uyarılar geliyor ve ''bu durumda Fenerbahçe'nin başına geçersen kariyerini mahfedersin'' uyarıları yapılıyor... Kocaman'ın cevabı ise çok basit: Ben 3 Temmuz'da ayakta kaldım. Bunlar beni yıldıramaz.

Yıldırım'ın yeni futbol aklından ''Kocaman'' tavsiyeler

Aziz Yıldırım ön planda olmayı, kavga etmeyi, inandıklarını sonuna kadar savunmayı sever... fakat Dick Advocaat'ın ayrılıp yerine Aykut Kocaman'ın göreve geleceğinin neredeyse netleşmesinden sonra camia içinden başkana bazı uyarılar gelmeye başladı.

Son dönemde etrafındaki "futbol aklını" değiştiren ve daha önce yaşı kendisine yakın olan isimlerden daha genç isimleri etrafına toplamaya başlayan Yıldırım'a bazı tavsiyeler veriliyor. Bu tavsiyelerin en önemlisi ise, ''başkanım bırak Aykut hoca Fenerbahçe'nin yüzü olsun. Çünkü herkes ona saygı duyuyor. İnandırıcı buluyor. İmajımızı yeniler. Kavga ortamından bizi çıkarır. Ama gerektiğinde de kavgasını eder'' oluyor.

Yıldırım bu tavsiyeleri dinliyor, not ediyor. Olumlu veya olumsuz bir cevap vermiyor ama sessiz kalması bile düşündüğü ve aklına yattığı şeklinde yorumlanıyor.


Haber Hakkında Yapılan Yorumlar

Toplam 0 Yorum

Bu habere henüz bir yorum yazılmamış. Bu habere yorum yazmak için tıklayın


EN SON HABERLER
Tokyo'yu gölgede bırakan güzel: Alison Parker! ...
EN ÇOK OKUNANLAR