Şevket Arslan

Aziz Yıldırım, adaylık için Ali Koç'un kampanyasını bekliyor


18 Ocak 2018 13:33

Ali Koç’un hamleleri için yavaş yavaş kolları sıvaması ve yurt dışından haberler gelmesine rağmen Aziz Yıldırım’dan Mayıs ayındaki kongre için henüz bir ses çıkmaması ''acaba'' sorularını gündeme getirdi.

Pota açılışları, genel kurul üyeleri ile yenen yemekler, taraftarlarla her fırsatta bir araya gelmeler. Yıldırım’a her toplantıda Mayıs ayındaki başkanlık seçimi soruluyor. Yıldırım ise daha bir kez bile, ''adayım'' demedi. Hatta ''adaylığının'' işaretini bile vermedi.

Bu da son dönemde ortaya atılan, ''Yıldırım, Koç’un kampanyayı yürütme şeklinden etkilendi. Öne Fenerbahçe’yi koyması nedeniyle fikri yumuşadı. 15 Şubat’tan sonra Koç’un başlatacağı kampanyanın etkinliği Yıldırım’ın adaylığını koymasına bile engel olabilir'' iddialarını güçlendirdi.

Trabzon'da fatura Burak Yılmaz'a kesildi

Konyaspor’a elenmenin acısı Trabzonspor’da Burak Yılmaz’a fatura edilmiş gibi görünüyor... yerel basın ortada hiçbir şey yokken, diğer futbolculara bu hak tanınmamışken, Burak Yılmaz’ın çıkıp ''bana transfer teklifleri var'' diyerek basın toplantısı düzenlemesini Vahid Halilhodzic’le bağdaştırdı. Boşnak hocanın kendisini Trabzonspor’un üzerinde görmesi gibi Burak’ın da aynı hataya düştüğü belirtildi.

Başkan Muharrem Usta'nın Burak Yılmaz’ın düzenlediği basın toplantısı yüzünden hem oyuncuya hem de izin veren Rıza Çalımbay’ı kızgın olduğu iddia edildi.

Burak Yılmaz'ın ise o toplantıda Sosa’ya ödenecek paraya Arda’nın alınmamasına, takım içinde futbolculara ödeme yapılmazken transfer görüşmeleri yapılmasına tepki gösterdiği konuşulmaya başlandı.

Beşiktaş'a Şenol Güneş'in istemediği Balotelli gelecek!

Beşiktaş'ta teknik direktör Şenol Güneş, ortaya çıkan şartlar sonrasında daha önce sıcak bakmadığı Balotelli transferine olumlu yaklaşma başladı.

Şenol Güneş bir taraftan Cenk Tosun’dan gelen parayı transfere harcamaya sıcak bakmadığını açıklıyor... diğer taraftan Mario Balotelli’yi egosu yüzüden istemediğini itiraf ediyor.

Şenol Güneş bunun yanında ise Negredo ile ikinci yarıyı bitiremeyeceğini yönetime iletti. Başkan Fikret Orman ise ''bir kararından vazgeç'' resti çekti. Öncelikle elindeki oyuncuların maaşlarının ödenmesini isteyen Güneş ise istemeye istemeye olsa da Balotelli’ye sıcak bakmaya başladı.

İşte Galatasaray'ın gözdesi Junior Tavares

Galatasaray'ın transfer listesinde yer alan Junior Tavares'i Brezilya'dan arkadaşımız Dimas Barbosa yorumladı.

İşte Dimas Barbosa'nın yorumları:

Sidcley ile karşılaştırdığımda sadece bir sol bek görüyorum. İyi bir hücum beki diyebilirim. Ama sadece 3 asist yapabildi. Çünkü Sao Paulo bu sezon kötüydü. O ve Hernanes dışına Sao Paulo’ya katkısı olan oyuncu olmadı. Maç başına 1 orta ile yaptığına bakmayın. İyi ortaları olan ve şut atabilen bir oyuncu diyebilirim.

Fenerbahçe'ye Milton Casco teklifi

Fenerbahçe'ye menajerler aracılığıyla River Plate forması giyen Milton Casco teklif edildi.

Fenerbahçe'ye önerilen son isim Arjantin'de River Plate forması giyen Milton Casco oldu. Casco'nun Fenerbahçe'nin yanı sıra Galatasaray le Trabzonspor'a da teklif edildiği belirtildi.

Roberto Soldado ikna edildi!

Meksika'nın America takımı Fenerbahçe'nin İspanyol golcüsü Roberto Soldado'yu ikna etti.

Meksika’nın Record gazetesi America’nın Demba Ba ve Luuk De Jong’dan olumsuz cevap almasından sonra Roberto Soldado’dan umut ışığı aldığını yazdı. Gazete, İspanyol golcünün Meksika ligine yeşil ışık yaktığını ama America’nın şimdiki hedefinin Fenerbahçe’yi ikna etmek olduğu belirtildi.

Katar piyangosuna engel oldu

Robin van Persie, Feyenoord’a gitmek için Fenerbahçe’yi zor durumda bıraktı…

Robin van Persie, Feyenoord’a gitmek için Fenerbahçe’yi zor durumda bıraktı… Hollandalı oyuncu için sarı-lacivertliler Katar’dan bir ekiple anlaştı. Hatta bu ekip Fenerbahçe’ye 4.5 milyon Euro bonservis bedeli ödemeyi bile kabul etti. Fakat van Persie, ''ya şimdi bırakırsınız ikinci yarıda alacağımın yarısını bırakırım… ya da sezon sonunda tüm paramı alır giderim'' resti çekti. Hollandalı gider ayak Fenerbahçe’yi 6 milyon Euro daha zarara uğrattı.