Az daha IŞID'e köle olacaktı

İngiliz model Kimberley Miners, internette tanıştığı IŞİD mensubu bir teröristin, beynini yıkayarak kendisini Suriye’ye gitmeye nasıl ikna ettiğini ilk defa anlattı...


22 Haziran 2018 16:25

PODY UMDAN ÇÖLLERE!

KIMBERLEY Miners; seksi, sevimli, güzel, modern ve her şeyi olan bir genç kızdı. İç çamaşırı modelliği yaparak iyi para kazanıyordu. Ailesi ve arkadaşları vardı. Peki bu genç kadını, İngiltere’den Suriye’ye gitmeye kim, nasıl ikna etti? İşte İngiliz kamuoyunda merak edilen bu soru sonunda yanıtlandı. 29 yaşındaki Miners, Facebook üzerinden beyninin yıkandığını söyledi ve kabus dolu günlerini anlattı. Genç kadın, az kalsın Suriye’ye giderek bir teröristle evleneceğini belirtti. Miners, İngiltere’de terör örgütü IŞİD’e eleman kazandırmaktan sorumlu Naweed Hussain ile Facebook’tan yazışmaya başladı.

‘ŞİMDİ ÇOK UTANIYORUM’ÖRGÜTE yeni isimler kazandırmaktan sorumlu olan Hussain, kısa sürede Miners’ı etkiledi. Genç adama aşık olan İngiliz kadının düşünceleri; çarşafa girip, Hussein ile evlenmeyi düşünecek kadar değişti. Hussain ile evlenerek Suriye’ye gitmeyi planlayan kadının önüne İngiliz polisi geçti. Geçen sene yakalanan Kimberley Miners yargılansa da, suçsuz bulunarak serbest bırakıldı. Miners, Suriye’de acı çeken çocukların fotoğrafını paylaşması üzerine, Hussain’in kendisine ulaştığını belirtti. Miners, “Şimdi çok utanıyorum ama çok yalnızdım. İlgi için ölüyordum” sözleriyle tuzağa düşmesini açıklamaya çalıştı.

 

FOTOĞRAFLAR İÇİN TIKLAHaber Hakkında Yapılan Yorumlar

Toplam 0 Yorum

Bu habere henüz bir yorum yazılmamış. Bu habere yorum yazmak için tıklayın


EN SON HABERLER
9 yıl önceki sır cinayette kanlı eşarp detayı
EN ÇOK OKUNANLAR