Şevket Arslan

Aykut Kocaman derbinin şifresini verdi


18 Ekim 2017 14:37

Galatasaray derbisini büyük bir heyecanla bekleyen Fenerbahçe’de teknik direktör Aykut Kocaman oyun planını sakinlik üzerine kuruyor.

TT Arena’daki atmosferden olumsuz etkilenmemeleri için oyuncularıyla birebir görüşmeler yapan tecrübeli teknik adam, oyun temposunu ele geçirmeleri konusunda tüm oyuncularına özel uyarılarda bulunuyor. Maça bol pas yapıp, oyunun kontrolünü ele alarak başlamak isteyen Kocaman, tüm futbolcularına, "soğukkanlı olun” uyarılarında bulunuyor.

Tudor'dan yönetime derbi yasağı!

Galatasaray teknik direktörü Igor Tudor, hafta sonunda oynanacak derbi öncesinde yönetimden ilginç talepleri oldu. Derbi için prim istemeyen Hırvat teknik adam kazanma serisini psikolojiye bağlandığı için yöneticilerin tesislere gelerek futbolcuların kafasını karıştırmamasını istedi.

Tudor, oyuncularından da dostlarıyla derbiyi konuşmamalarını talep etti. "Baskı tamamen dışarıdan oluşur" diyerek oyuncularını uyaran Hırvat teknik adam, "şimdi sizi 'kazanmanız lazım' diyen dostlarınız olacak. taraftarlar 'bunları yenin' diye baskı kuracak. Hepsini, unutun" sözleriyle Fenerbahçe'yi yasakladı.

Mehmet Topal devre arasında ayrılma kararı aldı

Aykut Kocaman tarafından 11’de düşünülmeyen Mehmet Topal. Enes’i Villareal’e, Cengiz’i Roma’ya, Caner’i Inter’e Salih’i de önce Roma sonra da Sion’a götüren menajer Batur Altıparmak, Premier Lig’den bazı takımlarla Topal için görüşmelere başladı.

Topal’ı sezon başında Lazio istemiş, fakat F.Bahçe yönetimimi bırakmama kararı almıştı. Geçen Temmuz ayında sözleşmesi yenilenen Topal’ın yedek kalmak istemediği için bir süredir takımdan ayrılma konusunu ciddi ciddi düşündüğü de gelen bilgiler arasında.

 

loading...