Avustralyalı Irkçı Parti lideri canlı yayında madara oldu

Avustralya’da özellikle Müslüman göçmenler aleyhine yaptığı mesnetsiz yakıştırmalar yüzünden büyük tepki alan ‘One Nation-Tek Ulus’ partisi lideri Pauline Hanson katıldığı sabah programında zor durumda kaldı.


18 Mart 2019 16:11

Sunrise isimli programın yapımcısı David Koch, Hanson’a, “siz, herhangi bir şekilde, bu vahşetten dolayı suçluluk duyuyor musunuz?” ve “burada sürekli olarak savunduğunuz müslüman karşıtı söylemler ve parlamentoya geldiğinizde ilk konuşmanızda yaptığınızın bir sonucu olduğunu anlıyor musunuz?” sorularıyla karşılaştı.

Hanson “o insanlar için acı hissediyorum” deyince Koch, “terörist saldırıların çoğunun (sizin tarafınızdan desteklenen) sağcı beyaz üstünlükçü  yorumlarınızla, Müslüman karşıtı yorumlarınızla, ‘burada olmayı hak etmiyorlar’, ‘ülkemizi ele geçirecekler’ gibi söylemlerinizle tetiklendiğini anlayamıyor musunuz?” diyerek yerden yere vurdu.

Hanson konuyu İngiltere’ye getirip, “ülkelerini kaybediyorlar” iddiasını ortaya atınca Koch, “Gerçekten mi Pauline? Bu senin saçmalığın” dedi.

 

Kaynak: Gazetesok.comHaber Hakkında Yapılan Yorumlar

Toplam 0 Yorum

Bu habere henüz bir yorum yazılmamış. Bu habere yorum yazmak için tıklayın


EN SON HABERLER
Farah Zeynep Abdullah köy evi kiraladı
EN ÇOK OKUNANLAR