'Avatar' Atakan'ın 2 yıla kadar hapsi istendi

'Avatar' lakabıyla tanınan Çağan Atakan Arslan'ın, 'Türk Milletini, Cumhuriyetini ve Türkiye Büyük Millet Meclisi'ni alenen aşağılama' suçundan 6 aydan 2 yıla kadar hapsi istendi. 28 yaşındaki Arslan, hakkındaki iddianame kabul edilirse, önümüzdeki günlerde Bakırköy Asliye Ceza Mahkemesi'nde hakim karşısına çıkacak.


23 Kasım 2017 11:07

İDDİANAMEDE OLAY ANLATILDI

Bakırköy Cumhuriyet Savcısı Yaşar Tanrıverdi tarafından hazırlanan iddianamede, şüpheli Çağan Atakan Arslan'ın, sosyal medyada yer alan bir videosunun, bir özel televizyon programında 21 Haziran 2016 tarihinde yayınlandığı belirtildi. İddianamede  Arslan'ın, söz konusu bu videodaki sözlerinin 'Türk Milletini, Türkiye Cumhuriyetini alenen aşağılama' kapsamında değerlendirildiği vurgulandı.


ADALET BAKANI SORUŞTURMAYA OLUR İZNİ VERDİ

Atılı eylemin Türk Ceza Kanunu'nun (TCK) 301/1 maddesi kapsamında kaldığı ve TCK'nın 301/4 maddesi gereğince şüpheli hakkında yapılacak soruşturmanın Adalet Bakanı'nın iznine tabi olması nedeniyle soruşturma izni istenildiği hatırlatılan iddianamede, Adalet Bakanı Abdulhamit Gül'ün 16 Ekim 2017 tarihli 'olur'u' ile şüpheli hakkında soruşturma izni verildiği kaydedildi.

2 YILA KADAR HAPSİ TALEP EDİLDİ

Söz konusu ifadeler ile şüpheli Arslan'ın 'Türk Milletini, Türkiye Cumhuriyeti Devletini, Türkiye Cumhuriyeti Hükümetini alenen aşağılama' suçunu işlediği belirtilen iddianamede, Arslan'ın 6 aydan 2 yıla kadar hapsi istendi. İddianame kabul edilirse şüpheli Arslan, önümüzdeki günlerde Bakırköy Asliye Ceza Mahkemesi'nde hakim karşısına çıkacak.

Kaynak: DHA


Haber Hakkında Yapılan Yorumlar

Toplam 0 Yorum

Bu habere henüz bir yorum yazılmamış. Bu habere yorum yazmak için tıklayın


EN SON HABERLER
Ahmet Kural ile Sıla yeniden aşk mı yaşıyor?
EN ÇOK OKUNANLAR