Atina derbisinde bıçak, gaz, tatil ve 8 tutuklama

Panathinaikos’un sahası OAKA’da Olympiacos’u konuk ettiği maç çıkan olaylar nedeniyle tatil edildi.


18 Mart 2019 16:16

Maçın oldukça gergin geçeceği ev sahibi takım taraftarlarının maçın daha 4’üncü dakikasında konuk takımın yedek kulübesinde bulunan oyunculara saldırmasıyla ortaya çıktı. Maç yeniden başlamadan önce yaklaşık 8 dakika durdu.

70’nci dakikada tatil edildi
Olympiacos’un53’üncü dakikada Miguel Angel Guerrero ile golü bulmasıyla olaylar yeniden alev aldı. Polis, Panathinaikos taraftarlarını dağıtmak için göz yaşartıcı gaz kullandı. Bu sırada taraftarlar polise molotof kokteylleri ve yabancılar maddeler attı. Maç yaklaşık 45 dakika durdu. Daha sonra, hakem Marcus Fritz olayların halledilip halledilmediğini kontrol etmek için sahaya döndü. Ancak stat tamamen boşaltılmadığı için 70’nci dakikada maçı tatil etti.

8 kişi tutuklandı! Bıçak iddiası var
Çıkan olaylarda polisin 8 kişiyi tutukladığı bildirildi. Polis yetkilileri ise bu tutuklamaların henüz başlangıç olduğunu kamera kayıtlarının izlenmesinden sonra çok daha fazla tutuklamanın olacağı bilgisini verdi. Olympiacos’un iletişim direktörü Kostas Karapapas olaylar sırasında bıçaklı bir kişinin tehdidi olduğu konusunda ısrar etti. Panathinaikos’un olaylarla ilgili çok büyü bir ceza alması bekleniyor.

Kaynak: Gazetesok.comHaber Hakkında Yapılan Yorumlar

Toplam 0 Yorum

Bu habere henüz bir yorum yazılmamış. Bu habere yorum yazmak için tıklayın


EN SON HABERLER
Binali Yıldırım'dan İmamoğlu'na 'veri kopyalama...
EN ÇOK OKUNANLAR