Ankara ve İstanbul'da okullar tatil mi?

Yoğun kardan etkilenen kentlerde yarın (10 Ocak Salı) okulların tatil edilip edilmeyeceği merak konusu oldu. Özellikle, bugün okulların açık olduğu Ankara'da öğrenciler yarın tatil olup olmayacağını soruyor. Son dakika gelişmesi olarak, İstanbul Valisi Vasip Şahin okulların yarın da tatil edildiğini açıkladı. Şu ana kadar tatil haberi gelen diğer il ve ilçeler ise şöyle:


09 Ocak 2017 22:11

Yoğun kar nedeniyle Türkiye genelindeki 36 il ve ilçelerinde bugün (9 Ocak Pazartesi) okullar tatil edilmişti. Bugün için kar tatili ilan edilen kentlerden biri de İstanbul olmuştu.

Ankara Valisi Ercan Topaca ise, öğrencilerin Twitter'dan 'Okullar bugün tatil mi?' sorusu üzerine "Sevgili öğrenciler meteorolojik verilere göre, Ankara'da okulların tatil edilmesini gerektiren bir durum bulunmamaktadır. İyi dersler" yanıtını vermişti.

Sürekli güncellenen haberimizden, hangi il ve ilçelerde okulların 10 Ocak Salı günü (yarın) tatil edildiğini anbean takip edebilirsiniz...

İSTANBUL'DA OKULLAR YARIN TATİL

İstanbul Valisi Vasip Şahin de az önce 10 Ocak Salı (yarın) için okulların tatil edildiğini açıkladı.

Vali Şahin, Twitter'dan şu açıklamayı yaptı:

"Artan kar yağışı, ara yollardaki tıkanma ve buzlanma nedeniyle İlimizde eğitim-öğretime yarın (salı) 1 gün daha ara verilmiştir"

İSTANBUL VALİLİĞİ'NİN KONUYA İLİŞKİN BASIN AÇIKLAMASI:

Meteoroloji Genel Müdürlüğünce yapılan değerlendirmelere göre; ilimizde devam eden ve artması beklenen kar yağışının bugün gece saatlerine kadar etkisini sürdüreceği öngörülmektedir.

Yoğun kar yağışı neticesinde meydana gelen kar birikintileri, don ve buzlanmanın özellikle ara cadde ve sokaklarda araç trafiği ve yaya ulaşımında yol açacağı olumsuz etkiler göz önüne alınarak, herhangi bir sıkıntı veya mağduriyetle karşılaşılmaması için tedbir amacıyla tüm resmî ve özel kreş, anaokulu, ilkokul, ortaokul ve liselerde; gündüz bakımevleri, çocuk kulüpleri, Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezleri, Rehberlik Araştırma Merkezleri ile Halk Eğitim Merkezlerinde eğitim ve öğretim faaliyetlerine 10 Ocak 2017 Salı günü bir gün süre ile ara verilmesi uygun görülmüştür.

Aynı gün kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan engelli personel ile hamile personel idari izinli sayılacaktır.

Kamuoyunun bilgilerine sunulur.

KAHRAMANMARAŞ NURHAK'TA OKULLAR 2 GÜN TATİL

Kar tatiline ilişkin ilk açıklama Kahramanmaraş'tan geldi. Kahramanmaraş’ın Nurhak ilçesinde kar yağışı nedeniyle eğitim öğretime yarın ve ertesi gün ara verildi. İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'nden yapılan yazılı açıklamada, etkili kar yağışı nedeniyle 10 Ocak Salı ve 11 Ocak Çarşamba günü ilk ve orta dereceli tüm okulların tatil edildiği kaydedildi.

YALOVA'DA YARIN OKULLAR TATİL

Yalova Valiliği il genelindeki okulları bir gün tatil etti. Bugün okulları tatil eden valilik, elverişsiz hava şartlarının devam etmesi üzerine okulları 10 Ocak Salı günü (yarın) da tatil etti. İl genelinde okullar 11 Ocak 2017 Çarşamba günü yeniden eğitime başlayacak.

ÇANAKKALE'DE YARIN OKULLAR TATİL

Çanakkale’de tüm okullar 10 Ocak Salı günü (yarın) tatil edildi. Çanakkale Valiliği’nden yapılan duyuruda, "Olumsuz hava şartları (kar-buzlanma) nedeniyle merkez, Çan, Lapseki, Ezine, Eceabat, Biga, Yenice, Bayramiç, Ayvacık, Gelibolu, Bozcaada, Gökçeada’da Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı tüm özel-resmi okullar ve kurumlar, 10.01.2017 tarihinde bir gün süreyle tatil edilmiştir" denildi.

BALIKESİR BANDIRMA, DURSUNBEY VE GÖNEN'DE OKULLAR TATİL

Balıkesir’in Bandırma ve Gönen ilçelerinde, 10 Ocak Salı (yarın) günü anaokulu, ilk ve ortaokullar ile liseler tatil edildi. Marmara bölgesinde etkili olan kar ve tipi Balıkesir’in Bandırma ve Gönen ilçelerinde, anaokulu, ilk, orta ve liselerde okulların bir gün tatil olmasına neden oldu. Bu iki ilçede, kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan engelli ve hamile personel de idari izinli sayılacak.

Balıkesir’in Dursunbey ilçesinde de ilkokul, ortaokul ve liselerde 10 Ocak Salı günü eğitime bir gün süre ile ara verildi. Dursunbey İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, "Devam eden olumsuz hava şartlarıyla birlikte ortaya çıkan aşırı buzlanma ve yarın beklenen kar yağışı üzerine okullar 10/01/17 Salı günü tatil edilmiştir" denildi.

TOKAT'TA YARIN OKULLAR TATİL

Tokat il merkezi ve ilçelerinde devam eden yoğun kar yağışı nedeniyle ilk ve orta dereceli okullarda kar tatili bir gün daha uzatıldı. Tokat İl Milli Eğitim Müdürü Levent Yazıcı, il genelinde ilk ve orta dereceli okulların 1 gün süre ile tatil edildiğini söyledi. İl genelinde aralıklarla devam eden kar yağışı nedeniyle kar tatili bir gün süre ile uzatılırken, Tokat Valiliği tarafından kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan engelli ve hamile personelin de idari izinli sayılacağı bildirildi.

TRAKYA'DA YARIN OKULLAR TATİL... EDİRNE, KIRKLARELİ, EDİRNE

Edirne, Tekirdağ ve Kırklareli’de yoğun kar yağışının ardından yaşanan dondurucu soğuk ve olumsuz hava koşulları nedeniyle bugün tatil edilen okullar valilikler tarafından yarın da tatil edildi.

Edirne Valiliği’nden yapılan açıklamada, "İlimizde yaşanmakta olan elverişsiz hava şartları, bu duruma bağlı kötü yol
koşulları ve meteorolojik bilgilere göre kar yağışı beklenmesi nedeniyle merkez ve ilçelerde resmi, özel ilköğretim ve orta öğretim okulları ve kurumlarında valilik kararı ile 10.01. 2017 Salı günü eğitim öğretime 1 gün ara verilmiştir. Kamu kurum ve kuruluşlarında görev yapan engelli ve hamile personelde 10.01.2017 Salı günü idari izinli sayılacaktır" denildi.

Kırklareli Valiliği’nden yapılan açıklamada ise, "10 Ocak Salı günü Kırklareli merkez ve ilçelerinde Milli Eğitim Müdürlüğü’ne bağlı tüm özel ve resmi eğitim kurumlarında eğitim ve öğretime 1 gün ara verilmiştir. Ayrıca kamu çalışanı engelli ve hamile personellerde aynı idari izinlidir" denildi.

Tekirdağ Valiliği’nden yapılan açıklamada, "Olumsuz hava koşulları nedeniyle 10.01.2017 tarihinde Tekirdağ ili genelinde resmi ve özel tüm ilk ve orta dereceli okullar 1 gün süre ile tatil edilmiştir. Hamile ve engelli kamu görevlileri idari izinli sayılacaktır" denildi.

ORDU'DA OKULLAR YARIN TATİL

Ordu’da etkili olan kar yağışı nedeniyle bazı ilçelerde 10  Ocak Salı günü eğitim öğretime ara verildi.

İl Milli Eğitim Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamada, kent genelinde kar yağışının etkili olduğu belirtilerek, "Olumsuz hava şartlarından
dolayı Akkuş, Çamaş, Gölköy, Gürgentepe, İkizce, Korgan, Kumru, Ulubey, Kabataş,  Çatalpınar ve Mesudiye ilçelerinin tamamında eğitim öğretime 10 Ocak Salı günü ara verilmiştir." ifadelerine yer verildi.

Açıklamada, Fatsa ilçe merkezi dışındaki tüm okullarında yarın tatil edildiği belirtildi.

SİNOP'TA OKULLAR YARIN TATİL

Sinop’ta kar yağışı nedeniyle yarın bazı ilçelerde eğitim yapılmayacak.

İl Milli Eğitim Müdürlüğü yetkililerinden alınan bilgiye göre, kentte aralıklarla devam eden kar yağışı sebebiyle Saraydüzü ilçesinin tamamında,
Erfelek, Türkeli, ve Durağan ilçelerinde ise taşımalı eğitim görülen okullarda yarın eğitime ara verildi.

Bölgede kar yağışının aralıklarla devam etmesi sebebiyle söz konusu ilçelerdeki okulların tatil edilmesinin kararlaştırıldığı kaydedildi.

ÇORUM'DA OKULLAR YARIN TATİL

Çorum merkez ilçede kar yağışı nedeniyle okullar yarın tatil edildi.

Çorum İl Milli Eğitim Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamada, "Olumsuz meteorolojik koşullar nedeniyle Çorum merkez ilçede 10 Ocak Salı günü taşımalı eğitime bir gün ara verilmiştir" denildi.

Sungurlu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünden yapılan açıklamada da, 10 Ocak Salı günü taşımalı olarak eğitimine devam eden öğrenciler ve köy okullarında bir gün süreyle okulların tatil edildiği açıklandı.

KASTAMONU'DA OKULLAR YARIN TATİL

Kastamonu’da kar yağışı nedeniyle eğitime yarın ara verildiği bildirildi.

Kastamonu İl Milli Eğitim Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre, etkili kar yağışı nedeniyle kent merkezi ile merkeze bağlı yerlerde taşımalı eğitim yapılan okullarda eğitim öğretime 10 Ocak Salı ara verildi.

NEVŞEHİR'DE OKULLAR YARIN TATİL

Nevşehir’de merkeze bağlı köylerdeki okulları ile  taşımalı eğitim yapılan okullarda eğitime yarın ara verildiği bildirildi.

Nevşehir Milli Eğitim Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamada, kar  yağışının ardından kentte etkili olan soğuk hava ve yollardaki buzlanma nedeniyle il merkezine bağlı köylerdeki okullar ile taşımalı sistemle eğitim yapılan okullarda 10 Ocak Salı eğitime ara verildiği belirtildi.

SAMSUN'DA BAZI İLÇELERDE OKULLAR YARIN TATİL

Samsun’un bazı ilçelerinde olumsuz hava koşulları nedeniyle yarın eğitime ara verildi.

Valilikten yapılan yazılı açıklamaya göre, Asarcık, Ayvacık, Kavak, Salıpazarı, Terme ve Vezirköprü ilçelerinde 10 Ocak Salı günü eğitime 1 gün
süreyle ara verildiği belirtildi.

Açıklamada ayrıca, Alaçam, Atakum, Bafra, Çarşamba ve 19 Mayıs ilçelerinde taşımalı eğitimde okula gelemeyen öğrencilerin izinli sayılacağı,
Canik ilçesinde bağlı tüm köy okullarında da yarın eğitime ara verildiği kaydedildi.

TUNCELİ'DE OKULLAR YARIN TATİL

Tunceli Valiliği, yoğun kar yağışı nedeniyle 3 ilçede eğitim ve öğretime bir gün süreyle ara verildiğini açıkladı.

Tunceli Valiliğinden yapılan açıklamada, "Yoğun kar yağışı nedeniyle ilimiz Pülümür, Nazimiye ve Ovacık ilçelerinde ilk ve orta dereceli okullarda 10 Ocak 2017 Salı günü bir gün süre ile eğitim ve öğretime ara verilmiştir. Aynı gün kamu kurum ve kuruluşlarında görevli engelli personel ile hamile personel de idari izinli sayılacaktır" denildi.

SİVAS'TA 7 İLÇEDE OKULLAR BUGÜN TATİL

Sivas’ta olumsuz hava şartları nedeniyle bazı ilçelerde eğitime 1 gün ara verildi.

Olumsuz hava şartları nedeniyle Akıncılar, Gölova ve Koyulhisar ilçelerinde ilk ve orta dereceli okullar bugün tatil edildi. Hafik, Zara, İmranlı ve Ulaş ilçelerinde de taşımalı ile köy okullarındaki eğitime ara verildi.

KOCAELİ'DE OKULLAR BUGÜN TATİL

Kocaeli'de olumsuz hava koşulları nedeniyle eğitime bir gün ara verildi.Valilikten yapılan yazılı açıklamada, meteorolojik verilere göre olumsuz hava şartlarının ve buzlanmanın etkili olmaya devam edeceği öngörüldüğünden, il genelinde anaokulları, ilk, orta, lise ve yaygın eğitim kurumlarında (Özel Rehabilitasyon merkezleri dahil) eğitim ve öğretime 10 Ocak Salı günü bir gün süre ile ara verilmesinin uygun görüldüğü bildirildi. Açıklamada ayrıca, aynı gün kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan engelli ve hamile personelin idari izinli sayılacağı kaydedildi.

ADIYAMAN'DA OKULLAR BUGÜN TATİL

Adıyaman'ın Çelikhan, Gerger, Tut ve Besni ilçe merkezlerinde etkili olan kar yağışı nedeniyle eğitime 1 gün ara verildi. Çelikhan Kaymakamı Adem Kaya, yoğun kar yağışının devam ettiği ilçede okulların bugün olduğu gibi bugün de tatil edildiğini söyledi. Gölbaşı ilçesinde ise ilçeye bağlı köylerde kar yağışı nedeniyle eğitime bugün ara verildiği öğrenildi.

İZMİR'DE 4 İLÇEDE OKULLAR BUGÜN TATİL

İzmir'in Urla ve Tire ilçelerinde kar nedeniyle bugün eğitime ara verildi. Alınan bilgiye göre, Urla ve Tire ilçelerinde taşımalı sistem kapsamındaki öğrenciler için eğitime 10 Ocak Salı ara verildi.

Böylece daha önce eğitime ara verildiği açıklanan Karaburun ve Bergama ilçeleriyle İzmir'de eğitime ara verilen ilçe sayısı 4'e yükseldi.

MANİSA'DA OKULLAR BUGÜN TATİL

Manisa'nın bazı ilçelerinde kar yağışı nedeniyle bugün eğitime ara verildiği bildirdi. Valilikten yapılan açıklamada, kar yağışı nedeniyle Gördes ilçesinin tamamında, Akhisar, Kırkağaç, Şehzadeler ve Yunusemre ilçelerinde ise taşımalı sistem kapsamındaki öğrenciler için eğitime 10 Ocak Salı ara verildiği belirtildi.

KAR İSTANBUL'DA PERŞEMBE GÜNÜNE KADAR DEVAM EDECEK

İstanbul'da kar yağışı 6 Ocak Cuma günü saat 16.00'dan bu yana aralıksız devam eden kar yağışı 12 Ocak Perşembe gününe kadar yoğun bir şekilde sürecek. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş İstanbul'daki vatandaşlardan zorunlu olmadıkça araçlarını çıkartmamalarını, toplu taşımayı tercih etmelerini istedi.

Meteoroloji ve Vali de İstanbul için son dakika açıklaması yaptı

İSTANBUL VALİSİ: MESAİ SAATİ 15.30'A ÇEKİLDİ

İstanbul Valisi Vasip Şahin, Twitter'dan "Kar yağışı nedeniyle bugün İlimiz kamu kurum ve kuruluşlarında mesai 15.30'a çekilmiştir" açıklaması yaptı.

METEOROLOJİ: KAR KALINLIĞI 15 SANTİM DAHA ARTACAK

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden yapılan son dakika açıklamasında ise, İstanbul'da kar yağışının etkisini artırmasının beklendiği ve bunun 'kuvvetli kar' şeklinde olacağı kaydedildi. Açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

"İstanbul'da halen aralıklarla devam etmekte olan kar yağışının, bugün öğle saatlerinden itibaren etkisini artırarak gece saatlerine kadar devam etmesi beklenmektedir.

Mevcut kar örtüsü üzerine güney kıyılarda 5 cm, iç ve kuzey kesimlerde 10-15 cm arasında ek örtü oluşturması beklenen kar yağışlarının oluşturabileceği ulaşımda aksamalar, buzlanma, görüş mesafesinde azalma gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır."


Haber Hakkında Yapılan Yorumlar

Toplam 0 Yorum

Bu habere henüz bir yorum yazılmamış. Bu habere yorum yazmak için tıklayın


EN SON HABERLER
Selahattin Demirtaş başkan adayı olacak mı? HDP...
EN ÇOK OKUNANLAR