Aldatanlar ve aldatılanlar

ALDATILMAK BENİ BİTİRDİ -1


23 Kasım 2017 16:51

SELAM hepinize aşk dolu günler dilerim.çok talihsiz bir kadın olduğumu öncelikle belirtmek isterim. Köyde yaşadığım için imkanlardan uzak kaldım. Sevdiğim biri vardı.Aldatıldığımı öğrendim ve ona inat çok tanımadığım biriyle kaçarak evlendim.Bu sayede hem köyde yaşadığım kötü anılarımdan kurtulacak hem de şehirde yaşayabilecektim. Esnaf olan kocamla sıradan bir evliliğimiz vardı. Herşey çok sıradan ve monotondu. Yaz döneminde kocamın ailesinin köyüne gittik. Kocam akrabalarımla tanış evlerini öğren bizim köylümüz samimi konuşkan insanları sever diyerek tavsiyede bulundu.Akşam üzeri amcamlara gidelim çay içelim tanışın dedi. Eski köy evlerindendi. Merdivenlerden yukarı çıkarken kapıda bir adam gördüm.

Beni çok etkiledi

Bize bakarak kocamla şakalaşarak, “Hoşgeldiniz emmolu hoşgeldin yenge” dedi. Hayatımın seyrinin o an değiştini garip bir şekilde hissettim. Gördüğüm adam kahverengi gözlü kumral saçlı orta boylu çok yakışıklıydı.

Gördüğüm an gözlerim ona kitlendi. Sonra çay muhabbet derken kocama, “Yengeyi Allah sana bağışlasın. Nasıl beğendi de aldı seni” diye takıldı.

O an anladım o da beni beğenmişti. Çok tatlı konuşuyor, çok güzel bakıyor, çok etkileyici bir tonda konuşuyordu.

Konuşmalarımızın sonunda öğretmen olduğunu, Antep’te görev yaptığını en önemlisi bekar olduğunu öğrendim. (Bekar olmasa da farketmezdi aslında)kocamla aynı yaşta olmalarına rağmen oldukça genç gözüküyordu. Hiç evlenmemiş belki de bu yüzden hayat yıpratmamıştı.

Bir kaç gün beraber ailecek zaman geçirdik. Gözlerine bakamadığım için bir ara yere bakarak çok heyecanlanarak, “Sen neden evlenmedin” dedim. “Henüz beni hakedecek bir kadın bulamadım” dedi.

Ona ulaşmalıydım

O günün gecesinde köyden ayrılmamız gerekiyordu.Ama hiçbir yere gitmek istemiyordum. Yeni evli olduğumuz için kocam ne derse ona uyuyordum. İçimde büyük bir hüzünle köyden ayrıldım. Kim bilir onu bir daha ne zaman görebilirim diye düşüncelere daldım.Kocam araba kullanırken bir şeyler soruyor cevap bile vermiyordum uyur numarası yaparak yolculuğu bitiridim. Ona  ulaşmalıydım ama nasıl?

 

Sosyal medyada aradım kaydını bulamadım. Ama çok da çekiniyordum ters bir tepkiyle karşılaşırım diye. Bir gün kocamın telefonundan numarasını aldım.Aldım ama ne yapacaktım, ne diyecektim... Ama onu düşünmekten kendimi alamıyordum. Yanlış yaptığımı içimdeki duygunun tehlikeli ve günah olduğunu düşünerek sabrettim. Zamanla unuturum zaten o seni beğenmez beğense ne olur ne değişir diyerek içime ilgimi attım. Uzunca bir süre kocama kızıma yoğunlaşmaya çalıştım. 6 ay falan sonra tekrar sosyal medyada dolaşırken profilini gördüm. Çok heyecanlandım.