ABD ile dalga geçen uyuşturucu baronu!

Nemesio Oseguera Cervantes, başına 10 milyon dolar ödül konulan, dünyanın en çok aranan uyuşturucu kaçakçısı. Sözde kaçak bir yaşam sürmesine rağmen sadece lüks restoranlarda yemek yemekte zevkinden vazgeçmek zorunda kaldı. Onun dışında egzotik hayvan koleksiyonu yapmak, altın banyolarda yıkanmak gibi lükslerinden asla taviz vermiyor.


25 Nisan 2019 20:27

ABD ve Meksika hükümetlerinin kendisine savaş ilan etmesi üzerine, Jalisco Cartel Nueva Generacion'un (CJNG) kurucusu "El Mencho" lakaplı Nemesio Oseguera Cervantes, lüks restoranlarda yemek yeme gibi alışılmış geleneklerinden bazılarını bırakmak zorunda kaldı.

Ancak daha az görünür hale gelmesi lüks yaşamını durduruğu anlamına gelmiyor. Uyuşturucu kaçakçısı kartel üyeleri tarafından daha önce dinlenme yeri olarak kullanılan, Jalisco eyaleti kıyısındaki kırsal çiftliklere sığındı.

2015 ila 2017 arasında federal yetkililer tarafından yapılan baskınlarda, bu yerlerde; egzotik hayvanlar, altın kaplama banyolar, kafataslar, lüks arabalar, mücevherler ve silahlar bulundu. Ama El Mencho ele geçirilemedi. Her kaçışının ardından kaldığı bir önceki yerde benzer lüksler bulundu.

53 yaşında olan "El Mencho" ABD'nin başına 10 milyon dolar'lık ödül koymasına rağmen yıllardır ele geçirilemiyor.

Kaynak: Gazetesok.com

loading...


Haber Hakkında Yapılan Yorumlar

Toplam 0 Yorum

Bu habere henüz bir yorum yazılmamış. Bu habere yorum yazmak için tıklayın
EN SON HABERLER
Trabzonspor - Yeni Malatyaspor maç sonucu: 2-1
EN ÇOK OKUNANLAR