'7 Kocalı Hürmüz' perdelerini açıyor

Müjdat Gezen'in yapımcılığını ve yönetmenliğini üstlendiği '7 Kocalı Hürmüz' müzikalinin prömiyeri, 28 Ekim Cumartesi günü gerçekleşecek.


09 Ekim 2017 15:40

Oyuncu kadrosunda; Müjdat Gezen, Birce Akalay, İlker Ayrık, Yonca Evcimik, Ercan Bostancıoğlu, Suzan Kardeş, Ömür Arpacı, Mehtap Ar, Arzu Okay, Can Bana, Aykut Taşkın, Barış Taşkın, Cengiz Okuyucu ve Cengiz Gezgin’in yer aldığı '7 Kocalı Hürmüz' müzikalinin biletleri, TİM Show Center gişesinde ve Biletix’te satışa çıktı.


Türk mizahının önemli isimlerinden Sadık Şendil’in kaleme aldığı, yıllarca birçok önemli tiyatrocu tarafından sahnelenen Oyun aynı zamanda sinemaya da uyarlandı. Farklı meslek ve tiplerden 6 kocası olan 'Hürmüz’ün, yedinci kocasıyla evlenmesiyle yaşanan olayları mizahi bir dille anlatan '7 Kocalı Hürmüz' müzikali, iddialı kadrosu ve usta tiyatrocu Müjdat Gezen’in yorumuyla yeniden sahneye taşınıyor.

Müzikalde, Atilla Özdemiroğlu’nun ünlü bestesi 'Yalnız Kullar (Tanrım)' parçasının yanı sıra Sadık Şendil’in vasiyeti üzerine İstanbul türküleri de yer alıyor.

Kostüm tasarımını Leyla Gezen ile Bahar Korçan’ın, koreografisini Pınar Ataer’in üstlendiği oyunun müziklerini Emirhan Cengiz hazırlarken, fotoğraflarını ise Ayşegül Dinçkök çekecek.

'7 Kocalı Hürmüz' müzikali; TİM Show Center’da 28 Ekim ile 3, 11, 18 Kasım tarihlerinde saat 20.30’da ve 26 Kasım Pazar günü saat 15.30’da sahnelenecek.

loading...


Haber Hakkında Yapılan Yorumlar

Toplam 0 Yorum

Bu habere henüz bir yorum yazılmamış. Bu habere yorum yazmak için tıklayın


EN SON HABERLER
13 Aralık Perşembe Ankara'da okullar tatil oldu...
EN ÇOK OKUNANLAR
Reklamın kapanmasına 5 saniye kaldı