Trump, 1985'ten 1994 yılına 1.17 milyar dolar zarar etmiş

ABD Başkanı Donald Trump'ın vergi beyannameleri, 1980'lerin ortasından 1990'lara kadar çok fazla para kaybettiğini gösteriyor.


08 Mayıs 2019 10:04

Yeni ortaya çıkan bir rapora göre, 10 yıllık dönemin 8'inde Trump hiçbir şekilde gelir vergisi ödemedi.
Gelir vergisi kayıtları The New York Times tarafından elde edildi. Başkan Trump'ın belgeleri neden gizli tutmaya çalıştığı, gazetenin ortaya çıkardığı ayrıntılı bilgilerden sonra çok daha net şekilde anlışıldı. Ortaya çıkarılan dokümanlarda 1985-1994 yılları arasında Trump'ın yılda on milyonlarca dolar kaybettiği ve on yıl boyunca toplam zararının 1.17 milyar dolar'a yükseldiği görülüyor.
The New York Times’ın haberine göre, Trump’ın zararları çoğunlukla binalarındaki kumarhaneler, oteller ve perakende daire alanlarındaki işlerinden kaynaklanıyor. Aynı haberde bu süre zarfında meydana gelen zararlar yüzünden Trump'ın o dönemde neredeyse tüm Amerikan vergi mükelleflerinden daha fazla para kaybettiğini ortaya koyuyor.
Başkanın avukatı ise The New York Times'a verilen vergi bilgilerinin gözle görülür derecede yanlış olduğunu iddia etti. Gazetenin Başkan'ın vergi iadeleri ve işiyle ilgili 30 yıl önceki beyanlarını yayınlamasının çok yanlış olduğunu söyledi.

Kaynak: gazetesok.com

loading...


Haber Hakkında Yapılan Yorumlar

Toplam 0 Yorum

Bu habere henüz bir yorum yazılmamış. Bu habere yorum yazmak için tıklayın
EN SON HABERLER
Seks pozisyonlarını denedi, videosunu canlı yay...
EN ÇOK OKUNANLAR