Panama'nın yeni devlet başkanı çiftlik sahibi Cortizo oldu

Panama'da yapılan seçimleri favori olarak gösterilen Laurentino Cortizo kazandı. 630 bin oy alan yeni devlet başkanı, ülkeyi kurtaran ilk işçi olmak istediğini söyledi. En yakın rakibi Rómulo Roux ise seçimlerde düzensizlikler olduğunu iddia etti.


08 Mayıs 2019 09:58

Eski bir bakan olan Laurentino Cortizo’nun zaferi, Seçim Mahkemesi başkanı Heriberto Araúz tarafından medyaya duyuruldu. Araúz, Cortizo''nun 2019 ila 2024 yılları arasında devlet başkanlığı sarayının yeni sahibi olduğunu duyurdu.
Nito olarak tanınann Cortizo, "alçakgönüllülükle duyuruyorum ki, ülkem için önemli bir duyuru bu. Bu yılın temmuz ayından itibaren ülkenin dizginlerini üstlenecek bir ekiple hazırım” konuşmasını yaptı.
Mevcut başkan Juan Carlos Varela tarafından tebrik edilen Cortizo, "ülkemizin karşılaşacağı büyük zorlukları çözebilmek için güçlerimizin birleştirmesi gerekiyor" deid. 66 yaşındaki Nito olarak bilinen yeni devlet başkanı çiftlik sahibi. Kendisine göre "eşitsizlik açığını kapatmak ve kimsenin geride kalmasına izin vermemek" için aday oldu.

Kaynak: gazetesok.com

loading...


Haber Hakkında Yapılan Yorumlar

Toplam 0 Yorum

Bu habere henüz bir yorum yazılmamış. Bu habere yorum yazmak için tıklayın
EN SON HABERLER
Seks pozisyonlarını denedi, videosunu canlı yay...
EN ÇOK OKUNANLAR