Kolombiya’yı Venezuela’ya bağlayan köprüde suikast 2 polis öldürüldü! 1 yaralı

Kolombiya'yı Venezuela’ya bağlayan köprüde iki polise suikast düzenlendi.


20 Şubat 2019 17:44

10 saniye süren suikast Kolombiya’nın Arauca bölgesinde yer alan José Antonio Paez köprüsünde meydana geldi. Bir de gümrük görevlisinin yaralandığı suikast ile ilgili olarak yetkililer, sınır bölgesinde faaliyet gösteren ELN veya FARC teröristlerinin dahlinin olup olmadığının araştırıldığını açıkladı.

Bilgi karşılığında 16 bin 39 dolar
Saldırıdan sonra katil zanlılıların asfaltsız bir yolda kaçtıkları ve Apure eyaletine bağlı El Amparo kasabasına sığındıktan sonra sınırı geçerek Venezuela’ya geçtikleri düşünülüyor. Kolombiya hükümeti çifte cinayetin failleri hakkında bilgi karşılığında 16 bin 39 dolar ödül vaadetti.

ELN ve FARC, muhalifleri tehdit ediyor
Amerikan İnsan Hakları Komisyonu (CIDH); ELN ve FARC’ın, Venezuela’da Nicolas Maduro karşıtı; sendika liderleri ve muhalifleri tehdit ettiğini iddia etti. Rede Vakfı direktörü Javier Tarazona da yaptığı  açıklamada 683 kayıp ve 120 kaçırma olayının doğruladı. Maduro rejiminin sağladığı desteğe karşılık ELN ve FARC’ın; gazeteciler, tarım üreticileri, sendika liderleri, öğretmenler, tüccarlar, öğrenciler ve sivil toplum üyelerini tehdit altında tuttuğunu açıkladı.

Kaynak: Gazetesok.comHaber Hakkında Yapılan Yorumlar

Toplam 0 Yorum

Bu habere henüz bir yorum yazılmamış. Bu habere yorum yazmak için tıklayın


EN SON HABERLER
Ali Koç'tan Ergin Ataman'a sert sözler! 'Özür b...
EN ÇOK OKUNANLAR