Brezilya eski devlet başkanı Remer aleyhine 6 yeni yolsuzluk davası daha

Brezilya adaleti, eski devlet başkanı Michel Temer aleyhine yeni suçlamalarda bulundu. Eski devlet başkanı, J&S grubundan; iktidarına yapılan yardımlar için alınan komisyonları ve benzeri 5 davada sunulan dosyalar karşısında kendisini savunmak zorunda kalacak.


08 Mayıs 2019 09:54

Başkent Brasilia'daki bir mahkeme, 78 yaşındaki eski devlet başkanı Michel Temer'in aleyhine devam eden halihazırda diğer beş suçlamaya ek olarak 7 kişinin daha soruşturulacağı yeni yolsuzluk iddialarını kabul etti.
Bu yeni davalarla birlikte eski devlet başkanı Temer'in, 1 Ocak’ta sona eren yönetimi sırasında en yakınındaki iki eski bakanı Eliseu Padilha ve Wellington Moreira Franco’da yasadışı örgütlenme ve adaleti engellemekle suçlanacak.
Suçlamalar, 2017 yılı ortalarında Genel Savcılık Bürosu tarafından yapıldı. Ancak o dönem Temsilcler Meclisi suçlamaların araştırılmasını engellendi. Ancak Temer, görevinden ayrıldıktan sonra, Genel Savcılık Bürosu, Yüksek Mahkeme'ye eski dosyları yeniden getirdi.
Temer, Mayıs 2016'da, o zamanlar başkan yardımcısı olarak görev yaptığı devlet başkanı Dilma Rousseff'in görevden alınmasına yol açan yolsuzluk sürecinde başkanlık koltuğuna oturmuştu.

Kaynak: gazetesok.com

loading...


Haber Hakkında Yapılan Yorumlar

Toplam 0 Yorum

Bu habere henüz bir yorum yazılmamış. Bu habere yorum yazmak için tıklayın
EN SON HABERLER
Seks pozisyonlarını denedi, videosunu canlı yay...
EN ÇOK OKUNANLAR